Valve valandite analüüsi ja levinud vigade parandamine

1. õhulõhede

See on metallist tahkestamine protsessi saab ei pääse gaasi jäänud metalli sees väikesed augud teket, seina on sile, mis sisaldab gaasi, ultraheli on kõrge tagasipeegeldumist, vaid ka sellepärast, et põhimõtteliselt kerajas või elliptiline punkti-nagu vead, mis mõjutavad tema peegeldus amplituud. Aastal ning valuploki õhulõhede on jahvatatud ala defekt sepistamine või jooksvalt ja Sam on leidnud ultraheliga kontrollida.

2. kokkutõmbuvus ja lahti

Valu või valuploki jahutus tahkumist, maht kahaneb, Viimane osa tahkumist vedel metall puudumise tõttu võib moodustada õõnes nagu vead. Suur-ja kontsentreeritud nimetatakse kokkutõmbuvus ja väike, hajutatud ruumid nimetatakse kobestada. Nad asuvad tavaliselt valuplokkide või valu kesklinnas tahkestatud lõpp. Seina on karm ja ümbritsetud palju lisandeid ja peeneid poore. Õiguse termiline paisumine, kokkutõmbumine on paratamatu, kuid töötlemise protsessi erinevaid meetodeid on erineva kuju, suuruse ja asukoha, kui seda ka valu või valuploki keha muutub puudusega. Puhul toorik sepistamine, muutub selle valuploki järelejäänud kokkutõmbumine (kokkutõmbumise jääk, ülejäänud kõhetumine) kui see on eemaldatud ekspordilubade võltsimise.

3. räbu

Räbu väljasulatamisel protsessi või tulekindlate ahju ahju kohta on paisutatud vedela metalli sisse ja on tulemusena valu või valuploki kehast ajal valu veaks räbu moodustamiseks. Räbu pole tavaliselt ühe olekus, sageli tihe olekus või hajutatud eri sügavusele, mis meenutab mahulise vead, kuid pigem on teataval määral.

4. segada

(Nt oksiidide, sulfiidide jms). väljasulatamisel protsessi - metall kandmisel või lisaainete osade metallist osa on täielikult sulanud ja vormi metallist siseosad on jäänud nagu suure tihedusega, kõrge sulamistemperatuur punkti komponendid - volfram, molübdeen, jne.

5. eraldamine

Valu või valuploki segregatsiooni viitab peamiselt sulamise või sulamise tõttu ebaühtlane jaotus komponentide metalli jooksul loodud komponentide eraldamist. Eraldatud alade omadused erinevad kogu metallist maatriks. Erinevus jääb lubatud standardi ulatus muutub veaks.

6. casting praod

Praod on valu on peamiselt sellest, et metallist jahutuse ja tahkestamine stressi vähenemist ületab materjali tõmbetugevust. See on seotud kuju disain ja valamise käigus castingust ja lõhenemist metal materjal. (Nt kuum brittleness kui sisu väävel on kõrge, külmarabedust kui fosfori sisaldus on kõrge, jne.). Selle valuploki samuti koostab telje teradevahelise pragusid järelmeetmete toorik sepistamine kui mitte sepistamine, jääb sepis saada sisemised praod sepis.

7. külm eraldamine

See on ainulaadne delaminatsioon viga, casting, casting protsessi disain casting, mis on tingitud pritsiva, langema, kallates või kaks haru eri suundades (või mitu suunda) on peamiselt seotud) metallist voolu ja muudel põhjustel, sest selle vedela metalli pinnale moodustunud pooltahke film casting organismis diafragma nagu ala-tüüpi vead jääda.

N

See on terasest kulp casting valandist, sest valades katkestamise, peatamise ja muudel põhjustel, esimene valamine vedel metall pinnale õhku kiiresti valuploki jahtunult moodustavad oxide film, mis jätkuvalt valamine uus vedelik metall purustamine läbi selle valuploki ja teket kasutades valuploki (ala tüübiks) defektid, on järgnevas terasest valuploki toorik sepis ei tohiks sundida seda kõrvaldada.

9. anisotroopia

Kui valu või valuploki jahutatakse ja tahkestatud, keskele pinnalt jahutamise määr on erinev, tulemuseks erinevad kristallograafilisi struktuurid, mehaaniliste omaduste anisotroopsus eksponeerimine ja viib anisotroopia akustiline omadused, pind on eri heli kiiruse ja heli nõrgenemise. Olemasolu selles anisotroopia kahjustada suuruse ja asukoha defekti casting ultraheli kontrolli hindamisel.

parandamise meetmete

(1) seadmed, raua vedel osa halb võimet toetada ja stabiilsuse liiva segaja sulamine ei ole hea. Sulanud raua koosseis on piiravad tegurid nagu koks, ahju tüüp, õhu maht ja tooraine tingimus. Vaik liiva mõjutavad tegurid nagu temperatuur, vaigu ja happe lisamine. Nagu liiva sageli läbida regenereerimise ja jahutuse voodi, nii et, kui liiva temperatuur on kõrge, kohasemal liiva tugevust, tulemuseks valu liiva turse tõsine, suurendades casting kokkutõmbumine, kokkutõmbuvus vead tavaliselt.

(2) süvend liiva ja valades sulanud raua otseselt põhjustada Trakooma ja liiva defektid mõju protsessi.

(3) sulanud raua sulamistemperatuuri määramise seadet alati on räbu põlvkonna, valades sulanud raua tahkete ja vedelate räbu koos sulanud raua sisse süvend vormi räbu augud.

(4) tootmisprotsessis sulanud raua lämmastikusisalduse suurenedes temperatuur suurendab ja vähendab süsinikdioksiidi ekvivalendina suurenemisega. Kui lämmastik ja vesinik on koos, on lihtne vorm poorid, mis on peamine.

(5) põhja hallitust on vähem jäik, kuju enne tööleasumist ebaühtlane ja deformatsioon, mille tulemusena liiv tüüp pind ebaühtlane, kuna liik tüüp üles ja vahe suurem, tulemuseks maa suurus, halva kuju.

(6) 2,2 m keha liiva tuum, valades protsessi Drift jalamil on peamine põhjus ebaühtlase seinapaksusega jalamil. Osas

Vastavalt põhjustab valve casting vead, me peamiselt alates parandusmeetmete võtta järgmisi aspekte:

(1) kohase tõstmise raua vedela süsinikdioksiidi ekvivalendina, grafitiseerimise abil laienemine suurendab füüsilisest ja teisel materjali kasutamine.

(2) Chung kasti tagamaks liiva, liiva tüüp tugevuse parandamiseks ja edendada casting täidise võimsusega kompaktsus.

(3) enne tüüpi süvend enne hajutatud liiv puhub puhas ja hoolikalt kontrollida süvend.

(4) pärast külvamist alamsaidi ventiili korpus valamine on mitte kallates, värava cup ja outlet augud katta tihe, et vältida hajutatud liiva sisse.

(5) enne valades sulanud raua pinnale tahke vedelikku puhastada; parandada esialgset kallates temperatuur sula raud vähendavad raudoksiid teisese oksüdatsiooni räbu; Valve valu nii palju kui võimalik pärast esialgse valamine avamine, pärast mitmeid õhuke räbu; 610 mm (24 tolli) F keha valve, jooksja lõikamiseks on koos teiste parameetrite kui kallates, impordi ja ekspordi asuvad filtri Mitmekiibilised süles filtri võrgusilma paranes monoliit vormi parandada ning väravamutatsiooniga slagging mõju süsteemi.

(6) toorainet nii palju kui võimalik kasutada süsinikterasest, tavaline Hall valatud rauast või malmist tagasi nõuda; vähendada raua legeerelementi Cr, Mn ja muu sisu, vähendab raua sisaldust oma gaasi; Ja vihmase või õhuniiskus suurem hooaja järgmise tuum on kõige parem kasutada tõrvik süvend, liiva core pinnale küpsetatud uuesti vähendamiseks liiva gaasi; valades väikseid valves, et hõlbustada oma vedelik heitgaasi ja vähendada räbu põlvkonna kõrge temperatuuri kasutamine.

(7) valades 1067mm (42 tolli) F keha valve, fikseeritud mikser samal korrusel sama Chung, tüübi ja põranda vajadust ei tohi prahti; ei tohi panna vähendada seda teistes kohtades keelatud on liiva ja koostööd, et vältida deformatsiooni põranda alusplaat hallituse.

(8) valada 2.2n, ventiili korpus, tuum tuum tuum suu pane vaik kogus liiva ja kiiresti tippida. Osas

Pärast eespool esitatud parandusmeetmete võtmist 2413.78t kogutoodangust valve, jäätmete sisemine 1,15%, välise jäätmete moodustab tervikliku jäägid moodustab 2,88% 1,73%. Võrreldes parem Praagi määr, vähenes 2,39% jäätmete sisemine, välise jäätmete määr vähenes 2.85%, terviklik Praagi määr vähenes 5,24%, on tähelepanuväärne.