Ventilatsioonimaterjalide omadused

Ventiili valamise protsessi omadused

Võrreldes muu hallmalmivalu protsessiga, on klapivalu tootmisprotsessil järgmised omadused:

① klapi valamise tootmisprotsess ja kontrolliprotsess on keerulisem.

Valve valamise tühi on kompleksne struktuur, mida nimetatakse õhukese seinaga kestadeks. Valandid vajavad siledat pinda, valge sõna selge, eriti tiheda defektiga. Ülaltoodud nõuete täitmiseks peaks casting võtma mitmeid tehnilisi meetmeid, nagu näiteks kõrge murdumisvõime modelleerimismaterjalide kasutamine ja liivettvee juhtimine, tuleks modelleerimine kihistuda võitluse eesmärgil, et tagada liiva karedus, kasutada mõistlikku piirikontrolli süsteemi ja range kontroll Valamise kiirus ja temperatuur. Kõrgete tehniliste nõuete tõttu on klapivalu juhtimisprotsess palju keerulisem kui üldine valamine.

Lisaks sellele on klapi valamine lisaks suuruse, asukoha täpsuse ja välimuse kontrollimisele ning mõnel neist on mikrostruktuur, mehaanilised omadused, korrosioonikindlus ja mittepurustavad katsetused ja muud katsed, seega on klapivalu kontrollimise protsess keerukam.

② klapi valimine masinal, et paigaldada raskemaks

Valve valamise struktuur, kuju on keerulisem, mõned osad on õhukesed, siledad tükid, halb jäikus. Masina töötlemisel on positsioneerimine ja klambrid raskemad, nii et sageli on vaja kompleksseid spetsiaalseid kinnitusvahendeid.

Mõned klapiosad, madalama täpsusega positsioneerimisaluspind, kõrge pinna karedus ja mõnikord isegi töötlemata pinna paigutus. Ja tihenduspinna ja muude täpsuse ja pinna karedusnõuete osade töötlemine on väga kõrge, töötlemise kvaliteet on raske tagada. Seetõttu peavad protsessi vajaduste rahuldamiseks tihti parandama positsioneerimispinna täpsust ja pinna ebatasasuse vähendamist või positsioneerimispinna töötlemist pinnatöötluses, mis suurendab klapi tootmisprotsessi keerukust .

③ raske masina töötlemine

Tänu klapimaterjalide valamise laia valikule on lisaks mitmesugustele malmidele ka süsinikteras, enamik selle tugevast tugevusest, korrosioonikindlusest ja kõrge raskmetalli lõikamisvõime on vaesed, on töötlemise vajalikke osi raske saavutada täpsus ja pinna karedus. Klapi valamise tihenduspinna geomeetriline kuju täpsus ja pinna karedusnõue on suured, suurendades seeläbi ventiili juhtimismehhanismi raskust. Samal ajal on klapi valamise materjali lõikamisvõime halvasti, vaid ka klapivalu töötlemismeetodid, tööriistaterjalid, tehnoloogia ja seadmete hulga vähendamine ning see tõi kaasa palju uusi probleeme.

Valve valamise tootmisprotsessi omadused, ventiili valamise tootmisprotsessi ja kontrollprotsessi on keerulisem, klapi valamise kohta masin installida raskemaks, ventiili valamise mehaaniline töötlemine raske.