Masinaosade liivatamise segamismehhanism neli punkti

Masinatööstuste liiva tegevuse segamise mehhanism neli punkti:

Masinate pealsete liimimise segamise peamine ülesanne on segada iga rühma pulber ühtlaselt, see on niiskus ja niiske savi ning savipasta kaetakse liivapinnal, mis on liivatüübi toimivus, mida saab kohandada kuju. Hiina metallitööstuses kasutatakse mitmesuguseid savi liivamikseri ettevõtteid: rullikutüüpi, rootori tüüpi, tasakaalusõidutüüpi ja pidevat tüüpi. Suuremahuline mootorsõidukite valatud valandite tootmine, kiire liiva segamise nõuded, hea kvaliteediga liiv. Rootor-tüüpi mikser vastab ka mõlemale nõuetele. ja paljud manuaaltootmise partiid ei ole väga suured valukojad, endiselt suur hulk rull-tüüpi liivamikserit.

Lihvimismasinate niiske liivaga kvaliteetse söepulbri lisamine võib takistada kleepuv liiva tootmist, kuid see võib oluliselt vähendada ka valatud pinna karedust.

Selle tegevuse mehhanism on peamiselt järgmine.

(1) Õhukilpe isolatsiooni teooria pulbriseeritud kivis sisalduvates vormimisliides toodab palju redutseerivat gaasi, mis moodustub liiva / metalli liidesega, et moodustada gaaskile kiht, mis takistab sulametalli puurimist liivatera poore tüüp liiv.

(2) Kolloidse keha sulgemise teooria. Söetropi tahvli lauast liiva moodustab tahke, vedeliku ja gaasi kolmefaasiline geel, gliaali keha laiendamine võib blokeerida liivateralise poorid, Masinad Casting takistavad sulatatud raua puurimist liivatera poore.

(3) Gaaside oksüdeerimise teooria kohaselt on pihustatud kivisöe lenduv fraktsioon kõrgel temperatuuril ja gaasifaasis pürolüüs, mille tagajärjeks on suur hulk redutseerivaid gaase, mis võivad takistada rauavedeliku oksüdeerumist ja vältida keemilist reaktsiooni raudoksiidi ja kvartsliiva vahel.

(4) Kergestisüttiv süsiniku märgumisvastane teooria, mis kallab kivisöe pulbrit katseplatvormil, sadestab peenete terade süsiniku ereda söe, ladestub liiva tera pinnal, masina pealekandmisel nii, et liivaterad ei rauava vedeliku abil niisutatud, ja sulatatud rauda ei pääse pinna pingest läbi liivaterakoguste pooridesse. Mustmetallist platvormi mehhanismist on teada, et kivisütt sisaldava pulbri mõju liivakontrollile mõjutavad lenduvad, säravad süsinikdioksiidid ja koksi räbu.