Kuidas kontrollida masina valandite vead

Kuidas kontrollida masina valandite vead

Masinate Castingss kvaliteedi tagamiseks masinate Castingss kontrollrühma ja erinevaks kasutuseks, kasutades eri kontrollimeetodite õigeaegselt avastada defekte, mis pole lubatud. Defekti kontrolli vastu üldjuhul järgmistest meetoditest.

A kontrolli pinnakaredus kontrolli välimus peaks olema asjakohane valgustingimuste et visual - käsi touch plokk, tähenduses samastumise mõõteriista saada masina pinna Seisukord Valandite suuruse andmete, statistiliste meetodite määrata täpsusega masina valandite defekt määra.

B keemiline analüüs kõik masinad Castingss, Keemiline koostis on väga oluline, nii, et enamasti Keemiline koostis on vastuvõtmis indeks. Keemiline koostis määrab ka kaudselt masinad valandite omadused ja defektide esinemise või mitte.

(3) mehaaniliste jõudlustesti kõvaduskatse on esimene testimiseks viga esines masinad valandite tähendab, käesoleva sajandi alguses, USA oli liiva osa katsekeha masinad valandite masinad valandite silindripea, nagu kõvadus ületab teatud väärtuse, mis on vältimatu praod maha kanda. See meetod on lihtne ja ebatavaline.

(4) metallographic eksami (metallographic mikroskoop test), optiline mikroskoop ja seejärel suurendatud 50 ~ 2000 korda lihvitud metalli pinnale, proovi erosiooni tingimustes kaasamist puudumisel järgida (kasutades helge, tume ja polariseeritud, häireid ja mikro kõvadus ja muid funktsioone seoses GB10561-89), pärast erosiooni korraldus ja tera suurus kontrolli. See meetod on laialdaselt kasutada mikroskoopilisi defekte, kuid levinud makroskoopiline vead mikroskoopilised omadused õppida.

(5) mittepurustavad testimine (mittepurustavaid katsetusi) omavahelist osmootse katsemeetodi (ISO3452) katsemeetodi puhul, eddy praeguse katsemeetodi magnetosakeste kasutada ainult masina valandite pinda või pinna osa puuduse all, sügav vead masinad valandite, rea ülekandeviis (ISO5579), kompuutertomograafia ja ultraheli viga avastamismeetod kontroll. Nondestructive katsetamine on kiiresti arenenud viimastel aastatel, tänu andmetöötluse ja riistvara on tavaliselt kantavate, parandades töökindlust ja paindlikkust kontrolli.