Arutelu kvaliteedi kontrolli masina valandite

Arutelu kvaliteedi kontrolli masina valandite

Mehaaniline valu kvaliteeti, sealhulgas mehaaniline valamine, kvaliteedi, kasutamise kvaliteeti välimus kvaliteet. Tema erivajadustele, üldiselt osad ja tehnilised dokumendid on selgelt määratletud. Mehaaniline casting kvaliteedi tagamiseks casting kõigis tootmise, eriti pärast puhastamist on kvaliteedi kontrolliks. Mis tahes defektsete mehaaniliste casting, pärast remonti nõuetele, ei mõjuta kasutaja paigatud.

1, kontrolli valu, defektid

1) kontrolli välimuse defekte nagu praod puudustega kontrollides pinna poorid ja kokkutõmbumine, kleepuv liiva ja muid vigu kokku masinad valandite välimus palja silmaga või luubi ja otsa haamer jne, kasutamiseks m easuring tööriistad, vormib ja tööta platvormi jne kontrollida, kas mehaanilise casting joonised suurus vastab nõuetele, erinevaid kaalub tööriistad testida kas kaal maksimaalselt lubatud kõrvalekalle mehaaniline valu.

2) pinna puudus kontroll

① fluorestseeruv määramise meetod: fluorestseeriv vedelikuga, kapillaaride nähtus, kuna mehaaniline valu fluorestseeriv vedelik tungi mehaanilise casting pinna kahjustusi ja eemaldage mehaaniline valu ja pühkida, paigutada ultraviolett (kvarts sisselülitamist) kiiritamist. Fluorestseeriv vedelik UV valguse kiiritamise põhimõttest, kasutamisega saate määratleda pinna pragusid ja muid vigu saidil.

② värvimine meetod: täituvust vedeliku kasutamisega kinnipeetud mehaanilised casting ning hea läbitavus värvimine vedeliku (nt petrooleumi, atsetooni, värvi ja muude segu), kuni vedelik kaetud pind tungivad pinnale vigu, pühi värvimine vedeliku pinna pritsida tsink valge ja valge ekraan pulber, siis ülejäänud vead on värvaine poorid sissevõetud pinnale ilmuvad pulber, nähtaval defekt kuju.

3) sisemine defekt kontrolli

① ray ülevaatus: mehhaanilise vigastuse leiate sees valandite poorid, kokkutõmbumine, praod, kaasamist ja nii edasi. Joonis 2-10 näitab radiograafiline diagramm. Üldiselt on oluline masina valandite riigikaitse tööstuse klassi I masinad valandeid, näiteks 100% ray ülevaatus läbi. Sagedamini kasutatavad lagunevad: röntgen- ja g-kiirgus. Tungimist esimene kui viimane, kuid tundlikkus on kõrgem, need kiired tungivad metalli, et tundlik film. Kui kiir tungib objekti, objekti aatomite mõju ja energia kiir imendub pidevalt ja järk-järgult laguneda laiali. Mida suurem objekt, kiiremini energia lagunemine, augud ja suletiste masinad valandite tihedus tihedus on palju väiksem kui metalli tihedus. Kui kiired ja puuduse, selle Sumbuvus on väiksem ja energia film on suurem puudus-saab näidata defekt kuju film.

② Ultraheli kontrolli: mehaaniline valu on ka piires vigadeta poorid, praod, kaasamist, nagu näiteks lahti. Terasest valandid, kasutage seda meetodit seinapaksus (1000mm) meetodi tuvastamiseks. Ultraheli katsetamine töösagedus sageli üle 1 MHz. ultraheli laineid propageerida ühest keskkonna osast teise teadmiste, eriti kuna ultraheli on edastatud metalli õhku, peaaegu 99% peegeldus liides tagasi. Ultraheli katsetamine on selle funktsiooni leida sisemiste defektide mehaaniliste casting. Kui sond liigub aeglaselt mehaanilise casting, kui on mehaaniline casting riket, ainult T-laine peegeldub pinnalt sondi ja B laine põhjale moodustatud kajastub Ostsilloskoop ekraani. Kui on mehaaniline valu on osa esinevaid F-laine käsitada viga, suurem defekt, suurem kõrgus F-laine, mis võivad määrata asukoha ja mehaanilise casting viga tõsiduse.

③ katse: kõrge rõhu, vaakumi masinad valandite, pumbad, ventiilid, jne, on vaja survestamine, kontrollida, kas mehaanilise casting defektid on auk. Kui katse on rõhk õhu (või vee, õli jne) suletud mehaaniliste casting süvend, nagu mehaaniline valu läbi praod, augud, jne, ei tohi lekke, ja seega leitud defekt asukoht. Rõhku on tavaliselt üle 30 – 50% on ka mehaaniline valu tugevuse hindamise mehaaniline casting töörõhk. Kui mehaaniline valu pole kerge moodustavad suletud õõnsus, mis võib olla tehtud katse, saab testida petrooleumi kompaktne mehaanilise tungimist meetod.