Põhiteadmised kahveltõstuk veoauto erinevat mehhanismi

1. tõstuki Esisilla diferentsiaali rolli: peamine jõuülekandevõll on pöördemoment, mis võimaldab kahe telje ilma pideva rotatsiooni, täita vasakule ja paremale rattad ei ole võrdse rotatsiooni nõuetele.

2. ühine kahveltõstukite diferentseeritud struktuur: peamiselt poolt ümbris, planeetide käigud (rist võlli ja neli vihmavari vormile käik), planeetide telg, telje käik, reguleerida tihend, telje ja nii edasi.

3. tõstuki diferentseeritud tööd: peamiselt mõned näidised, ketta käiku, planeetide käiku, sõidetakse käiku korraldamiseks, peamiselt kasutada planeetide käik rotatsiooni ja saad põhimõtte tegelik erinevus pöörde saavutamiseks omakorda osa muutmise ja rotatsiooni.

4. Kui otse tõstuki planeetide käik ei lülitu (võrdne vasakule ja paremale koos kogu), ei mingit rolli vahest.

5. tõstuk Esisilla diferentsiaali klassifikatsioon: koonus ratta (vihmavari) struktuur, struktuuri silindrilise ratas, väänatud ja ei keeratud, jne, praeguse tõstukite kasutamisele rohkem kasutatakse laialdaselt neljal planeedil käiku (vihmavari ratastega koostise), torsioon vahest koosseisu struktuur.

6. kui tõstuki treimine, planeetide käik saab keerleb ja saab pöörata (pööre võib kaotada Ratta telje käik õigus side käik (või stopp) roll vahest pool osa on

7. libisemisvastased vahest: Põhikasutusalale sunnitud puldiga (pool-telg) ja automaatne lukustamine (pool-telg) kahe tavalise diferentsiaali diferentsiaali lukuga lõpuleviimiseks.